Rozważenie kwestii reformy emerytalnej

19 WRZEŚNIA 2017 R., 13:54

Serwis prasowy Rady Najwyższej Ukrainy

Andrij Parubij mówił o kontynuacji sesji plenarnej w czwartek przed pełnym rozważeniem kwestii reformy emerytalnej

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy, odpowiadając na pytania dziennikarzy, zauważył, że po raz pierwszy w historii parlamentaryzmu ukraińskiego rozważa się takie ważne ustawy o reformach w różnych sferach życia Ukrainy: "Szkoda, że niektórzy autorzy zmian celowo opóźniają czas, aby opóźnić decyzję".
A. Parubiy podkreślił, że głównym problemem jest równoczesna obecność innych zobowiązań wobec Parlamentu. W szczególności reforma emerytalna powinna zostać zatwierdzona do dnia 1 października. "To problem nie tylko z naszych zobowiązań wobec MFW ale także wobec ukraińskich emerytów. Chcemy, aby ukraiński rencista otrzymywał podwyższenie emerytury od pierwszego października. A jeśli ktoś chce temu zapobiec, bardzo mi przykro, jest to polityka, a nie interes państwa", powiedział przewodniczący parlamentu.

Powiedział, że w czwartek sugeruje kontynuację sesji plenarnej, aby zakończyć rozważenia reformy emerytalnej. " Jeśli w czwartek będziemy mogli dokończyć reformę sądownictwa a mam nadzieję, że skończymy ją w czwartek, zwracamy się do reformy emerytalnej i będziemy działać do dopóki nie  rozpatrzymy i nie zatwierdzimy wszystkich poprawe ".
A. Parubiy wyraził nadzieję, że "wszyscy posłowie mają wystarczający poziom odpowiedzialności za ukraińskie społeczeństwo, ukraińskich emerytów, a praca w sali będzie skuteczna".